Koronavirüs salgını döneminde sıkıntıya düşen otomobil sektörü, o zamandan bu yana yüksek fiyatlandırmalar ile gündemden düşmemeye devam ediyor. Küresel çapta etkili olan çip krizinden ötürü üretim süreçleri uzayan ve bu neden ile de fiyatları artan araçlar, birçok tüketicinin araç sahibi olma hayalinin suya düşmesine yol açıyor.

Uzunca bir süredir çip krizinin yanı sıra kur farkı, yüksek enflasyon ve vergi gibi faktörlerden ötürü de arka arkaya zamlar alan araç fiyatları, sene başından ekim ayının ortasına kadar arka arkaya rekor tazeledi. Bu durum bu sene içerisinde araç sahibi olmayı hedefleyen tüketicileri kahrederken ekim ayının ortasında sürpriz bir gelişme yaşandı.

Sene sonunun yaklaşması ile birlikte stoklarını eritme hedeflerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarını hızlandıran otomobil firmaları, bu kapsamda hem indirim hem de kredi kampanyaları düzenlemeye başladı. Şu sıralar aralık ayı fırsatlarının açıklanmasını bekleyen tüketicilere son olarak Çin’den umutlandıran bir haber geldi.

Son dönemlerde araçları ile piyasada dikkat çeken ülkeler arasında yer alan Çin, yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Çin merkezli bir firma, yeni aracını Türkiye pazarına dahil etmek adına harekete geçti.

ÇİNLİ FİRMA TÜRKİYE PAZARINA HAZIRLANIYOR

changan-alsvin-cinden-turkiyeye-otomobil-atagi

Uygun fiyatlar karşılığında araç sahibi olmak isteyenlere Çinli uzmanlardan önemli bir haber geldi. Merkezi Çin’de bulunan ve daha çok binek otomobil, mikrovan ve hafif kamyonet gibi araçları ile bilinen Changan’ın Türkiye pazarına girmeye hazırlandığı öğrenildi.  

FİYATI KONUŞULMAYA BAŞLANDI

Türkiye pazarına hazırlanan Çinli firma Changan’ın ilk olarak ‘Alsvin’ isimli bir model ile tüketicilerin karşısına çıkacağı öğrenildi. Çarpışma testlerinden 3 yıldız alan araç için fiyat da konuşulmaya başlandı. Kulislerden gelen bilgilere göre Changan Alsvin, 350 bin TL’lik başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. Şu an için aracın ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili bir bilgi ise bulunmuyor.

Tüketici Güven Endeksi Haziranda Azaldı Tüketici Güven Endeksi Haziranda Azaldı

Kaynak: (Haber Merkezi)