Yüksek enflasyon dahilinde ağırlaşan ekonomik şartlar ihtiyaç sahiplerini büyük ölçüde zorlamaya devam ederken bu süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yardım modeli her zamankinden daha fazla takip edilmeye başlandı. Bütçelerine devletten gelebilecek her türlü karşılıksız nakit desteğine açık olan ihtiyaç sahipleri, son olarak Türkiye Aile Destek Programı’na yönelik sorgulamalara başladı.

Birçok kategori altında engellilere, yaşlılara ve çocuklara nakdi ve ayni desteklerde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geçtiğimiz sene tavan seviyelere ulaşan enflasyon sebebi ile ‘Türkiye Aile Destek Programı’ isimli yeni bir model geliştirdi. Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren ve bu sene de süresi uzatılarak başvurulara açık hale getirilen Aile Destek Programı, ihtiyaç sahipleri tarafından yakın takip altına alındı. Hali hazırda hak sahibi olarak programdan yararlanan kişiler bu ay da ödemelerini hesaplarından çekmeye hazırlanırlarken henüz başvurusu bulunmayan ihtiyaç sahipleri de detayları öğrenmek üzere yola koyuldu.

HANE BAŞINA 1250 TL’YE VARAN KARŞILIKSIZ DESTEK

cocuklu-ailelere-ek-destek-basvuru-sonucunda-1250-tl-alabilecekler-xFsV

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın e- Devlet sistemi üzerinden başvurulara açmış olduğu Türkiye Aile Destek Programı, hane başına nakit desteği hizmetinin alınmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda hane halkı kişi başına düşen aylık ortalama geliri asgari ücretin 3’te 1’inden az olan kişiler, ilgili modelden bütçe desteği alabilmektelerdir. Bakanlık, hane içi kişi başına düşen ortalama gelir tutarına göre belirlemiş olduğu destek tutarlarını şu şekilde sıraladı:

- 450 TL ve altı aylık geliri olanlara: 1.250 TL

- 450- 911,15 TL aralığında aylık geliri olanlara: 1.100 TL

- 911,15- 1.372,30 TL aralığında aylık geliri olanlara: 950 TL

- 1.372,30 TL’nin üzerinde aylık geliri olanlara: 850 TL

ÇOCUK SAYISINA GÖRE EK DESTEK

GSS borcu olan Şanlıurfalı vatandaşlar dikkat! Sevindiren haber geldi, tamamen silinecek! GSS borcu olan Şanlıurfalı vatandaşlar dikkat! Sevindiren haber geldi, tamamen silinecek!

Hane başına verdiği aylık desteğin yanı sıra ilgili program dahilinde çocuk desteği de verdiğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ilgili ödeme tutarlarını şu şekilde sıraladı:

- 1-2 çocuklu ihtiyaç sahiplerine: 350 TL

- 3 çocuklu ihtiyaç sahiplerine: 450 TL

- 4 çocuklu ihtiyaç sahiplerine: 550 TL

- 5 ve daha fazla çocuklu ihtiyaç sahiplerine: 650 TL

Kaynak: Haber Merkezi