Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen Çalışma Meclisi Yemeği'nde üyeleri misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ederek, işçilere ve emeğiyle geçimini sağlayanlara selam ve sevgilerini iletti.

Erdoğan, Türkiye'de yıllarca 1 Mayıs'ın gerilimin, çatışmanın sembolü olduğunu hatırlatarak, 2008'de resmi tatil ilan edilmesiyle bu algının değiştiğini belirtti. Ancak son günlerde Taksim tartışmaları ve muhalefetin girişimleriyle 1 Mayıs atmosferine gölge düşürülmeye çalışıldığını ifade etti.

Erdoğan, terör örgütlerinin 1 Mayıs'ı propaganda aracına dönüştürmek istemesine karşı uyarılarda bulunarak, sendikaları ve siyasi partileri bu tür adımlardan uzak durmaya çağırdı. İstanbul'da yapılacak etkinlikler için belirlenen 40 ayrı yer ve güzergahın yanı sıra, 55 ilde 103 etkinliğe izin verildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü

Erdoğan, Türkiye'nin istihdam rakamlarının tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını ve işsizlik oranlarının daha da düşeceğine inandığını ifade etti. Ayrıca, sendikal haklar ve özgürlükler konusunda yapılan düzenlemeleri ve çalışma hayatındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçi, işveren, memur, esnaf ve çiftçi kardeşlerinin refah seviyelerini artırmak için çaba gösterdiklerini ve bu çabanın devam edeceğini vurguladı. İstihdamda arz-talep dengesinin sağlanması ve kalifiye eleman sorununun çözülmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı