Sağlıkta Büyük Kolaylık: Raporlu İlaçlarda Yeni Dönem Sağlıkta Büyük Kolaylık: Raporlu İlaçlarda Yeni Dönem

Steinmeier’in makam aracı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede süvariler tarafından karşılandı ve protokol kapısına kadar eşlik edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Steinmeier’i külliyenin ana giriş kapısında karşıladı. İki lider, tören alanındaki yerlerini aldıktan sonra Türkiye ve Almanya milli marşları çalındı.

Tarihi Temsil ve Selamlaşma

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı “Merhaba asker” diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı. Erdoğan ve Steinmeier, merdivenlerde Türkiye ve Almanya bayrakları önünde tokalaşarak, gazetecilere poz verdi.

Heyetlerarası Görüşme ve Ortak Basın Toplantısı

Baş başa görüşmeye geçen Erdoğan ve Steinmeier, heyetlerarası görüşmeyi başkanlık edecek ve ortak bir basın toplantısı düzenleyecek. Bu görüşme, iki ülke arasındaki işbirliği ve ilişkilerin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Akşam Yemeği ve Katılımcılar

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman mevkidaşı onuruna akşam yemeği verecek. Törende, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dışpolitika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ile Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı