Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

Bu günde 7 Ekim’den beri Gazze’de barbarca katledilen 15 binin üzerinde yavruyu hüzünle yâd ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır. Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır." dedi.

"Dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum"

Erdoğan, "Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum. Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan israil barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum." ifadelerine yer verdi.

İşgal Güçlerinin Batı Şeria'daki Ev Baskınları Devam Ediyor İşgal Güçlerinin Batı Şeria'daki Ev Baskınları Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajının sonunda, "Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa elimizi uzatmaya, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceğiz." diye vurguladı. 

Kaynak: (İLKHA)