"Bozdoğan-44" operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi "Bozdoğan-44" operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'deki soykırımına sert tepki gösterdi. Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu için "Gazze Kasabı" ifadesini kullanarak işgal rejiminin saldırılarını kınadı.

Erdoğan, konuşmasında Gazze'ye yönelik yapılan saldırıların insanlık tarihinin en kalleş saldırılarından biri olduğunu vurguladı. İsrail'in camileri bombaladığını, okulları yerle bir ettiğini, kampları hedef aldığını ve sivilleri hunharca katlettiğini belirtti. Ayrıca, İsrail'in Gazze'yi açık hava hapishanesine çevirerek 2 milyon insana soykırım uyguladığını ifade etti.

Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının sonucunda binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve binaların büyük bir kısmının yıkıldığını dile getirdi. İşgal rejiminin Gazze'deki saldırılarıyla Netanyahu'nun adının "Gazze Kasabı" olarak tarihe geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'e destek veren batılı ülkelerin tepkisizliğini de eleştirerek, bu ülkelerin hesap vermesi için gereken adımların atılacağını belirtti. Gazze'deki savaşın önemli bir konu olduğunu vurgulayan Erdoğan, İspanya devlet başkanıyla görüştüğünü ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne ziyaret gerçekleştireceğini ifade etti.

Erdoğan ayrıca, Gazze'ye yönelik insani yardımların devam ettiğini ve bin 500 ton insani yardım malzemesinin ikinci bir gemiyle yola çıktığını belirtti. Türkiye'nin Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu vurgulayan Erdoğan, barışın 1967 sınırları temelinde başkenti doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: (Haber Merkezi)