Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu sırada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.

Görüşme, Taşkent Uluslararası İş ve Kongre Merkezi'nde basına kapalı olarak gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özbekistan ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar arasındaki görüşme, iki liderin bölgesel ve ikili konuları ele aldığı verimli bir atmosferde gerçekleşti. Görüşmede, KKTC'nin Türkiye ile olan güçlü ilişkileri ve iş birliği alanlarının daha da geliştirilmesi konuları üzerinde duruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyareti sırasında diğer ülke liderleriyle de bir araya gelerek bölgesel işbirliğini ve Türkiye'nin dış politika hedeflerini ele alacak. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nde, üye ülkeler arasındaki ticaret ve yatırım olanaklarının artırılması, enerji işbirliği ve altyapı projeleri gibi konular ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile Görüştü

(İLKHA)