Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Riyad'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'ne katıldı. Sosyal medya hesabından zirveyle ilgili bir paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hep söylediğim gibi, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir." ifadelerini kullandı.

Zirvede yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'ün Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, "Hep söylediğim gibi Kudüs, bizim kırmızı çizgimizdir. Barış şehri olarak bilinen Kudüs'ün ve tüm Filistin topraklarının eski günlerine kavuşması hepimizin dileğidir." şeklinde konuştu.

Kudüs'ün tarihi ve dini önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin topraklarının barış içinde yaşaması ve eski günlerine dönmesi için uluslararası toplumun daha fazla çaba göstermesi gerektiğini belirtti. Kudüs'ün sadece Filistinlilerin değil, tüm İslam aleminin kalbi olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye'nin Kudüs'ün özgürlüğü ve bağımsızlığı için her zaman destek vermeye devam edeceğini ifade etti.

TCDD İşçi Alımına Gidiyor: 62 Yeni Personel Aranıyor TCDD İşçi Alımına Gidiyor: 62 Yeni Personel Aranıyor

(İLKHA)