Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için bulunduğu ABD'nin başkenti Washington'da temaslarını sürdürüyor. NATO'nun 75. Yılı Anma Etkinliğinin ardından Erdoğan, konakladığı otelde Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir araya geldi.

Görüşmeye, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün de katıldı.

Akdeniz'de 3.2 Büyüklüğünde Deprem Akdeniz'de 3.2 Büyüklüğünde Deprem

Görüşmede, Türkiye ve Macaristan ikili ilişkileri, Türkiye'nin AB'ye katılım süreci ile bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Toplantıda, Türkiye ve Macaristan arasındaki ikili ilişkiler, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılım süreci ve bölgesel ile küresel konular masaya yatırıldı. Erdoğan, Türkiye'nin Ukrayna-Rusya savaşı ve İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının sona ermesi için barışçıl çabalarını sürdürdüğünü vurguladı. Ayrıca, uluslararası kamuoyunun bu bölgelerde barışın tesisi için daha fazla gayret göstermesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı