Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'dan dönüş yolunda uçakta yaptığı açıklamalarda, Filistin'e barış ve huzur getirme çabalarının devam ettiğini vurguladı. Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu ile herhangi bir temaslarının olmadığını belirterek, Netanyahu'yu kendileri için muhatap alınabilecek biri olarak görmediklerini ifade etti.

Erdoğan, "Tüm çabamız artık insanların ölmediği, yerlerinden edilmediği, hastanelerinin, sokaklarının, okullarının, ibadethanelerinin bombalanmadığı huzurlu bir Gazze, huzurlu bir Filistin içindir." şeklinde konuştu. Ayrıca, halkların adalet taleplerine dikkat çeken Erdoğan, Avrupa sokaklarında yapılan protestoların yasağa rağmen devam ettiğini ve insanların Filistin bayrağına olan desteğini gösterdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu ile herhangi bir temaslarının olmadığını ve onu kendileri için muhatap alınabilir biri olarak görmediklerini vurguladı. İsrail ile ilişkiler konusundaki kararın İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nde verileceğini ifade eden Erdoğan, uluslararası diplomaside bağların tamamen koparılamayacağını ancak Türkiye'nin diplomasinin tüm imkanlarını kullanmaya devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz Vekâlet Edecek Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz Vekâlet Edecek

(İLKHA)