Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Kısıklı konutundan ayrılarak Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camisi'ne geldi. Öğle namazının ardından düzenlenen cenaze törenine katılan Erdoğan, merhum Özer Uçuran Çiller için saf tuttu. Erdoğan, Tansu Çiller ve oğlu Mert Çiller'e taziyelerini ileterek acılarını paylaştı.

Bakan Göktaş ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Uluslararası Fuarı'na Katıldı Bakan Göktaş ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Uluslararası Fuarı'na Katıldı

Cenaze namazı sonrasında konuşan Erdoğan, Özer Uçuran Çiller'in özellikle ekonomi alanında ülkeye önemli katkılarda bulunduğunu belirtti. Erdoğan, "Uzun bir zaman bu çileyi çekti. Rabb'im taksiratını hasenata tebdil ile inşallah makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Ben son dönemlerde kendisiyle tanışma fırsatını buldum. Rabb'im mekanını ali eylesin, mekanını cennet eylesin." dedi.

Cenaze merasimine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra birçok önemli isim katıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, TBMM Başkanvekili Celal Adan, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dış Politika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski içişleri bakanları Mehmet Ağar ve Süleyman Soylu, eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Çiller ailesinin yakınları katıldı.

Erdoğan, konuşmasının ardından Özer Uçuran Çiller'in tabutuna omuz verdi. Cenaze törenine katılanlarla birlikte Fatiha okuyarak Çiller'i son yolculuğuna uğurladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı