Gönül Dağı hayranlarının tadı tuzu kalmadı! Sürpriz aylıklar herkesi şaşırttı! 2 isim daha diziye veda ediyor… Gönül Dağı hayranlarının tadı tuzu kalmadı! Sürpriz aylıklar herkesi şaşırttı! 2 isim daha diziye veda ediyor…

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Abdülfettah Abdülrahman El Burhan ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze’deki son durum ve Filistinlilere insani yardım ulaştırma çabalarını değerlendirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslam dünyasını ilgilendiren tüm meselelerde birlik olunması gerektiğini, İslam İşbirliği Teşkilatı Riyad Zirvesi’nde alınan kararların uygulanmasının gerekli olduğunu vurguladık. Sudan’ın da bu konuda önemli bir rol oynayacağına inanıyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sudan’ın içinde bulunduğu siyasi süreci de takip ettiklerini, Türkiye’nin Sudan’ın istikrarı, güvenliği ve kalkınması için her türlü desteği vermeye devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı El Burhan’a, Türkiye-Sudan ilişkilerinin geliştirilmesi için iş birliğini sürdüreceklerini, iki ülke arasındaki yüksek düzeyli ziyaretleri en kısa zamanda gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

(İLKHA)