Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Filistin topraklarındaki olaylara ilişkin ortak bir tutum belirledi. Görüşmede liderler, Türkiye ve İran'ın, bölgedeki gerginliği azaltmak ve kalıcı barışa ulaşmak için birlikte çalışma kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye ve İran başta olmak üzere İslam dünyasının, Filistin topraklarındaki vahşet karşısında birlikte hareket etmesinin önemine değindi. Türkiye'nin, İran ile birlikte Filistin'de geçici ateşkesin kalıcı hale getirilmesi ve bölgede kalıcı barışın sağlanması için ortak bir çaba içinde olacağını belirtti.

Ayrıca, liderler, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin düzenleneceği toplantının hazırlıkları ve gündemi hakkında da görüş alışverişinde bulundu. Türkiye ve İran arasındaki işbirliğini daha da güçlendirmek amacıyla düzenlenecek olan toplantının önemine vurgu yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin İkinci Astronotu Atasever'i Kabul Etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin İkinci Astronotu Atasever'i Kabul Etti

Kaynak: (İLKHA)