DAİŞ Terör Örgütüne 6 İlde Operasyon: 31 Gözaltı DAİŞ Terör Örgütüne 6 İlde Operasyon: 31 Gözaltı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'deki yerleşimci teröristlerin uluslararası alanda bu sıfatla tanınması için çalışacaklarını açıkladı. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, İsrail'in Filistinlilerin evlerine ve arazilerine el koymasının yanı sıra günlük hayatlarını zorlaştırarak onları sokaklarda alçakça katlettiğini belirtti.

Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına Haçlı-Hilal meselesi olarak baktıklarını vurguladı. Hükümet olarak İsrail'in vahşetini durdurmak için diplomasinin tüm imkanlarını kullandıklarını ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin Gazze halkının yanında olduğunu tüm dünyaya gösterdiklerini söyledi.

Konuşmasında İsrail Başbakanı Netanyahu'ya tepki gösteren Erdoğan, Netanyahu'nun iki tarafına birer bakan koymuş gibi göründüğünü ancak bu bakanların bile Netanyahu'nun yanında durmadığını söyledi. Erdoğan, Batı'nın İsrail'e karşı tutumunu eleştirerek, "Netanyahu gidicidir. Batı hala maalesef ters yüz olarak bu duruma bakıyor. Fransa önce farklı açıklamalar yapıyor daha sonra bakıyorsunuz geri vitese takıyor. Dürüst olun. Biz istiyoruz ki akşam başka sabah başka olmayın. Türkiye gibi olun." dedi.

Erdoğan, İsrail'i terör devleti olarak nitelendirerek, İsrail'in okulları, camileri, hastaneleri ve pazar yerlerini kasıtlı olarak hedef aldığını belirtti. HAMAS'ı terör örgütü olarak nitelendirenlerin yanıldığını ifade eden Erdoğan, HAMAS'ın seçim kazanan bir siyasi parti olduğunu ve seçimlerden sonra haklarının ellerinden alındığını söyledi. İsrail'in atom bombasıyla tehditlerde bulunduğunu dile getiren Erdoğan, uluslararası mahkemelerde İsrail'in yargılanmasını sağlamaya yönelik adımlar atacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'deki olayları anımsatarak, bu olayın Haçlı-Hilal meselesi olduğunu ifade etti. Gazze'deki direnişçileri Netanyahu ile aynı kefeye koyan siyasetçileri eleştiren Erdoğan, Hamas mensuplarının vatanlarını ve canlarını korumaya çalışan direnişçiler olduğunu vurguladı.

Erdoğan, Türkiye'nin İsrail'i uluslararası alanda yalnızlaştırmaya devam edeceğini söyledi. Yerleşimci teröristlerin uluslararası alanda bu sıfatla tanınması için çalışacaklarını belirten Erdoğan, Filistinlilerin evlerine, arazilerine el koymakla kalmayıp onları sokaklarda alçakça katleden bu teröristlerin her birinin uluslararası alanda bu sıfatla tanınması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: (İLKHA)