Türkiye'nin lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyon, asgari ücret ve emekli maaşlarına yapılacak zamlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunuyla mücadelede kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, çalışanlar ve emekliler için önemli adımlar attıklarını ve gelecek dönemde de rahatlama sağlayacak çözümler geliştirdiklerini belirtti.

Asgari Ücrete Tarihi Zam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete yapılan zamla ilgili olarak tarihi bir adım attıklarını dile getirdi. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir oranda zam yapıldığını belirten Erdoğan, işçilerin ekonomik koşullarını iyileştirmek için çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, işçi ve işveren kesimini bir araya getirerek en makul çözümü bulacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Erdoğan, emeklilerin maaşlarının artırıldığını ve onları daha da rahatlatacak çözümler geliştirdiklerini belirtti. Emekli ve çalışanları kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerinin bu ay içinde yapılacağını duyurdu. Aldıkları tedbirlerle emekli ve çalışanların yanında olduklarını ve bundan sonra da desteklerinin süreceğini vurguladı.

Rekabet Kurulu, 19 Firmaya Soruşturma Başlattı Rekabet Kurulu, 19 Firmaya Soruşturma Başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonla mücadele konusunda kararlı olduklarını ve etkilerini önümüzdeki süreçte sileceklerini ifade etti. Çalışanları ve emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, alınan tedbirler ve yapılacak ödemelerle ekonomik rahatlama sağlandığını ve bu sürecin devam edeceğini söyledi.

(Haber Merkezi)