Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Şubat 2024 tarihinde partisinin Sakarya Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde halka hitap etti. Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Karşımızdaki ittifakın yarınını göremiyoruz”

Erdoğan, muhalefetin oluşturduğu ittifakı eleştirerek, “Karşımızdaki ittifakın bugünkü durumunu gördükçe Türkiye’nin ve Türk milletinin verilmiş sadakası varmış diyoruz. Cumhurbaşkanı yardımcısı diye şehir şehir dolaştırdıkları isimlerin yarın ne olacakları belli değil. Bizim ittifakımız ise milletimizin gönlünde kurulmuştur.” dedi.

Teröristlerin başını eziyoruz”

Erdoğan, terörle mücadele konusunda kararlı olduklarını vurgulayarak, “Nerede bir terörist varsa buluyoruz, başını eziyoruz. Arkasında kimlerin olduğuna bakmadan son teröristi etkisiz hale getirene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Bizim için terörün rengi, dili, dini, mezhebi yoktur. Bizim için terörün tek tanımı vardır: haindir, katildir, zalimdir.” ifadelerini kullandı.

“İsrail’in insanlık suçlarına sessiz kalmayacağız”

Erdoğan, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınayarak, “Tam 140 gündür İsrail’in işlediği insanlık suçlarını sadece seyrediyorlar. Öyle ki BM Güvenlik Konseyi, İsrail’e acil ateşkes çağrısı yapmıyor, yapamıyor. Ne batılı güçler ne de BM Güvenlik Konseyi İsrail vahşetini engelleyecek işe yarar bir çaba göstermedi. Biz ise her platformda İsrail’in zulmüne karşı durduk, durmaya devam edeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin haklarını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

“Savunma sanayimizi güçlendiriyoruz”

Erdoğan, savunma sanayi alanında yaptıkları çalışmaları anlatarak, “Dünyada 5. nesil savaş uçağı yapabilen 4 ülke arasına girmemizin gururunu yaşamayanlar, dönüp kalplerindeki ülke ve millet sevgisini bir sorgulasın. KAAN savaş uçağına, Anadolu gemisine, Akıncı’ya, Kızılelma’ya, ANKA’ya, Altay tankına, çeşit çeşit füze sistemlerine sahip olmak bizim için beka meselesidir. Bu projeleri hayata geçirerek, hem savunma kabiliyetimizi artırıyoruz, hem de ihracatımızı yükseltiyoruz.” şeklinde konuştu.

Şehit Aslan'ın Baba Ocağı Yenilenecek: Bakan Göktaş Talimat Verdi Şehit Aslan'ın Baba Ocağı Yenilenecek: Bakan Göktaş Talimat Verdi

“Sakarya’ya sağlık yatırımları yapacağız”

Erdoğan, Sakarya’ya yapacakları sağlık yatırımlarını duyurarak, “Yapımı süren 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizi inşallah en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne de 400 yatak ilave edeceğiz. Böylece Sakarya’nın sağlık altyapısını daha da güçlendireceğiz.” dedi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı