Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, partililere seslenen Erdoğan, iç ve dış gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’deki eylemlerine sert tepki göstererek, "Bölgemizi ve tüm dünyayı felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık dur denilmelidir." ifadelerini kullandı.

Yunanistan Tarafından Geri İtilen Düzensiz Göçmenler Kurtarıldı Yunanistan Tarafından Geri İtilen Düzensiz Göçmenler Kurtarıldı

Türkiye olarak 75 yıllık zulmü her platformda dile getirdiklerinin vurgulayan Erdoğan, "Türkiye olarak zulme, katliama, 76 yıldır devam eden adaletsizliğe her platformda itiraz ediyoruz. Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz." dedi.

Yeni anayasaya da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız. Bu meselenin siyasi bilek güreşine çevrilmesini doğru bulmuyoruz. En geniş mutabakatla Türkiye'yi darbe anayasası ayıbından hep beraber kurtaralım." ifade etti.

Enflasyon sorununu mutlaka çözeceklerini de değinen Erdoğan, "Şimdi hep beraber yeni şeyler söylememiz, milletimize umut aşılamamız, milletimizin dertlerine derman olacak bir yol haritası koymamız gerekiyor. Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon oranlarını inşallah yakalayacağız. Bunu geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız." dedi.

Kaynak: (İLKHA)