Ulaştırma Alanında Yeni Kanun Teklifi Geliyor Ulaştırma Alanında Yeni Kanun Teklifi Geliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Siirt'te yaptığı açıklamada, terör ve güvenlik şartlarının etkisiyle uzun süredir kullanılmayan potansiyelin harekete geçtiğini belirtti. Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu'nun çok hızlı bir şekilde büyüyeceğini vurguladı.

Yılmaz, uzun zamandır terör ve güvenlik sorunları nedeniyle kullanılmayan potansiyelin artık harekete geçtiğine dikkat çekti. Bölgenin huzur ortamının sağlanmasıyla birlikte, Doğu ve Güneydoğu'nun büyük bir ivme kazanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, huzur ve gelişim için devlet ve milletin el ele vermesi gerektiğini vurguladı. Bölgedeki potansiyelin maksimum düzeyde kullanılması için demokrasiye, hukuka ve huzura sahip çıkılması gerektiğini belirtti.Siirt'e yönelik yapılan yatırımları da değerlendiren Yılmaz, sağlık, eğitim, tarım, sanayi ve altyapı alanlarında gerçekleştirilen projelerin bölgeye önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Özellikle, üniversite, sağlık kuruluşları, sanayi tesisleri ve alt yapı projelerinin bölgenin kalkınmasına büyük destek sağladığını belirtti.

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Yılmaz, seçimlerin bir hizmet seçimi olduğunu vurgulayarak, Siirt'in geleceği için hizmet odaklı bir yönetimin önemine dikkat çekti. Siirt halkından AK Parti Siirt Belediye Başkan adayı Ekrem Olğaç'a destek istedi.

Yılmaz'ın açıklamalarının yapıldığı programda, AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Afif Demirkıran, AK Parti İl Başkanı Bahri Caner Özturan, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer de hazır bulundu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı