Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Antalya Konyaaltı Tünektepe Teleferik Tesisi'nde yaşanan talihsiz kazada hayatını kaybeden vatandaş için rahmet, yaralılar için şifa diledi. Yılmaz, kazada yaralananlar ve mahsur kalan vatandaşlar için devam eden kurtarma çalışmalarına ilişkin bilgi verdi ve çalışmaların başarıyla sonuçlanmasını umut ettiğini belirtti.

Yılmaz, kaza sonucu hayatını kaybeden vatandaş için "Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullanarak yaslı ailelere başsağlığı dileklerinde bulundu. Ayrıca, yaralı vatandaşlar için acil şifalar temennisinde bulunan Yılmaz, kazanın ardından yapılan müdahalelere ve kurtarma operasyonlarına değindi.

Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği Resmî Gazete'de yayımlandı Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği Resmî Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, kazanın ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, "Kurumlarımızın fedakar görevlileri tarafından yürütülen kurtarma operasyonlarının kısa sürede başarıyla tamamlanmasını diliyorum" dedi ve toplumun tüm kesimlerinden kazada etkilenenler için dayanışma çağrısında bulundu. Yılmaz, bu tür olayların önlenmesi için gerekli tedbirlerin artırılması gerektiğini vurgulayarak, ilgili kurumların kazayı detaylıca inceleyeceğini belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı