Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor.

Beştepe'deki toplantının saat 15.00'te başlaması bekleniyor.

Toplantıda, Türkiye'nin iç ve dış siyasi meseleleri ile ekonomideki son durum ele alınacak. Özellikle Kayseri merkezli yaşanan provokasyonlar gündemin ilk sıralarında yer alacak. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sunumuyla, son durum hakkında detaylı bilgi verilmesi bekleniyor.

Toplantıda yarın açıklanması beklenen enflasyon rakamları, memur ve emekli maaş zammı görüşülecek. Yaklaşık 16 milyon memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı netleşecek.

Eğitimcilere yönelik şiddetin önlenmesine yönelik hukuki zeminin güçlendirilmesine yönelik çabaların da ele alındığı toplantıda, 9'uncu Yargı Paketi ile ilgili değerlendirme yapılacak.

Toplantının bir diğer konusu sınır ötesindeki operasyonlar olacak.

15 Temmuz Davalarında Ceza Bilançosu 15 Temmuz Davalarında Ceza Bilançosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ay içerisinde Kazakistan, Azerbaycan ve ABD'ye gerçekleştireceği ziyaretlerin konuları da ilgili bakanlar tarafından toplantıda sunulacak.

Toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na atanan Murat Kurum ve Sağlık Bakanlığı'na atanan Profesör Doktor Kemal Memişoğlu da katılacak.


 

Kaynak: (İLKHA)