Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., Şanlıurfa'da yaşayan vatandaşları etkileyecek olan elektrik kesintilerinin ayrıntılarını açıkladı. 9 Kasım 2023 Perşembe günü yapılacak kesintiler, belirli ilçelerde enerji kesintisi yaşanacağını gösteriyor. Özellikle Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye gibi ilçelerdeki birçok mahalle etkilenecek.

Suruç

Mürşitpınar, Binatlı, Yıldız, Çaykara, Kurutepe, Tokçalı, Günebakan ve Tavşanköy mahallelerinde direk tipi trafo bakımı yapılacağından dolayı 13.00 ile 18.00 saatleri arasında enerji kesintisi yaşanacak.

Urfa’da 3 kilogram 900 gram skunk ele geçirildi Urfa’da 3 kilogram 900 gram skunk ele geçirildi

Siverek

ise Eğriçay, Savucak, İleri, Eskihan, Avurtepe, Kavaklıdere, Söylemez, Gürakar, Kamışlı, Güzelpınar, Bardakçı ve Karakoyun mahallelerinde Tahiroğulları Elektrik tarafından hat bakımı gerçekleştirileceği için 09.00 ile 18.00 saatleri arasında enerji kesintisi yaşanacak.

Karaköprü

Küçüktülmen, Korukezen, İsaören, Tülmen, Kırkpınar, Mustafacık, Öğütçü, Büyükkargılı, Esemkulu, Yarımtepe, Günışık, Maşuk, Hisarlar, Çatak, Kevik, Tatarhüyük, Yalıntaş mahallelerinde KET ekipleri tarafından iletken çekimi yapılacağından dolayı 09.00 ile 18.00 saatleri arasında enerji kesintisi yaşanacak.

Haliliye

 Günbalı, Apalı, Keserdede, Kısas, Emirler, Kahraman, Mamuca, Gülveren, Çekçek, Çukurdoruç, Güçlü, Osmanbey, Akçalı, Kepirli mahallelerinde KET ekipleri tarafından iletken çekimi ve hat aktarımı yapılacağından dolayı 09.00 ile 18.00 saatleri arasında enerji kesintisi uygulanacak.

Eyyübiye

Alkanlı, Kurucuk, Kap, Apalı, Sultantepe, Ambartepe, Köprülük, Hancığaz, Abdurrahmandede, Çamurlu, Büyükhan, Akçamescit, Külünçe, Asya, Kısas, Altıntepe, Yeşiltepe, Yeniköy, Boydere, Konuklu, Şeyhçoban, Perşembe, Kepirli ve Oğulbey mahallelerinde direk tipi trafo bakımı yapılacağından dolayı 08.30 ile 18.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Ceylanpınar

Turgut Özal, Bahçelievler, Yenişehir, Adnan Menderes ve Selahaddin Eyyübi mahallelerinde direk tipi trafo bakımı yapılacağından dolayı 08.00 ile 18.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Kesinti yaşanacak mahalleler ve saatleri hakkında detaylı bilgi almak için Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin resmi internet sitesini veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Elektrik kesintilerinden etkilenecek olan vatandaşların gerekli önlemleri alması ve elektrik kesintisi süresince gerekli tedbirleri uygulaması önemlidir.

(Haber Merkezi)