Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek olan planlı bakım ve tesis çalışmaları kapsamında 28 Ekim Cumartesi günü elektrik kesintileri uygulanacak bölgeleri duyurdu. İşte kesintilerin yaşanacağı ilçe ve mahalleler:

Şanlıurfa'da Elektrik Kesintilerine Tepki: Mahalleli Eylem Yaptı Şanlıurfa'da Elektrik Kesintilerine Tepki: Mahalleli Eylem Yaptı

Viranşehir:

  • Ekindöver, Çiftçiler, Sayoba, Yolbilen, Kurtulmuş, Tanyeli, Övüncük, Yenişehir, Gönüllü, Eşkin mahallelerinde 2023 yılı yatırım kapsamında tesis yapım işleri nedeniyle, saat 09.00 ile 18.00 arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Bu çalışma, trafo kurulumu ve hat altında direk dikimi işini içermektedir.

Hilvan:

  • Kalınbayat, Yedikuyu, Konaç, Gümüştaş, Eğerkıran, Ustahasan, Gölcük mahallelerinde Tahiroğulları Elektrik tarafından hat bakımı yapılacağından dolayı, saat 09.00 ile 18.00 arasında enerji kesintisi yaşanacak.

Haliliye:

  • Yenişehir, Karahisar, Altıntepe, Aşağıyazıcı, Yukarıyazıcı, Diktaş, Uluhan, Sarıtaş, Denizci, Yeşilköy, Halime, Engelli mahallelerinde F10 denizci 2h12 fiderinde yapılacak olan osos okuma çalışmasından dolayı, saat 12.30 ile 17.30 arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Eyyübiye:

  • Alkanlı, Kurucuk, Kap, Apalı, Sultantepe, Ambartepe, Köprülük, Hancığaz, Abdurrahmandede, Çamurlu, Büyükhan, Akçamescit, Külünçe, Asya, Kısas, Altıntepe, Yeşiltepe, Yeniköy, Boydere, Konuklu, Şeyhçoban, Perşembe, Kepirli, Oğulbey mahallelerinde Tahiroğulları tarafından hat bakımı yapılacağından dolayı 11.05 ile 18.00 saatleri arasında enerji kesintisi yaşanacak.

Bozova:

  • Yaylak, Narsait, Köseşahin, Küpeli, Gözenek, Norçin, Hacılar, Koçveran, Koçhisar, Türkmenören, Dutluk, Kargılı, Karacaören, Maşuk mahallerinde Yaylak Kök binasından Koçhisar Çıkışında 3. seviye bakım çalışması sebebiyle, saat 09.00 ile 18.00 arasında enerji kesintisi uygulanacak.

Bu kesintiler, planlı bakım ve tesis çalışmalarının bir parçasıdır. Etkilenecek mahallelerde elektrik kesintisi süreleri ve nedenleri belirtilmiştir.