Kahramanmaraş merkezli geçen yılın depreminin yıl dönümünde, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep illerinde eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. İlgili valiliklerin ve milli eğitim müdürlüklerinin yaptığı açıklamalarda, depremin anma törenleri ve taziye ziyaretlerinin yoğunluğu nedeniyle eğitime ara verildiği belirtildi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, depremin yıl dönümü sebebiyle taziye ve mezarlık ziyaretleri ile anma törenlerinden kaynaklı trafik yoğunluğu yaşanabileceği ve bu durumun öğrenci taşımasında da artışa neden olabileceği ifade edilerek, 6 Şubat 2024 tarihinde okullarda bir günlük tatil ilan edildiği duyuruldu.

Diğer yandan, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya valilikleri ile Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü de benzer açıklamalar yaparak, il genelindeki okullarda 6 Şubat Salı günü eğitime ara verildiğini duyurdu. Valilik ve müdürlükler, anma programlarına katılacak kamu çalışanlarına da kolaylık sağlanacağını belirtti.

YÖKDİL soru ve cevapları erişime açıldı YÖKDİL soru ve cevapları erişime açıldı

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, il genelinde tatil kararını, deprem anma etkinliklerine katılım için gelen yoğun talepler doğrultusunda güncellediklerini belirtirken, Malatya Valiliği de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere kamu hizmetinin aksatılmadan kolaylık sağlanacağını bildirdi.

Kaynak:  (İLKHA)