Yunanistan Tarafından Geri İtilen Düzensiz Göçmenler Kurtarıldı Yunanistan Tarafından Geri İtilen Düzensiz Göçmenler Kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında AFAD tarafından depremzedelere sağlanan kira desteği, 15 Haziran'dan itibaren kiracılar için sona eriyor. Kiracılara verilen 3 bin ila 5 bin lira arasındaki destek ödemeleri durdurulurken, ev sahiplerine yönelik 5 bin ila 7 bin 500 lira arasındaki kira desteği ödemeleri de sona erecek.

AFAD, depremzede vatandaşlara gönderdiği mesajda,  "6 Şubat Depremlerinin büyüklüğü ve etkisi dikkate alınarak daha önceki hiçbir deprem afetinde kiracılara yapılmayan kira destek ödemelerini afetzede kiracı kardeşlerimize de başlatarak bir ilki gerçekleştirdik. Orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelerimizin kira destek ödemelerine Nisan 2023 tarihinde başlamıştık. 12 ay ödemesi planlanan  kiracılara destek ödemelerinin 15'inci ve sonuncusunu Haziran ayında yaparak tamamlayacağız. Allah milletimizi ve devletimizi her türlü afetten korusun." dedi.
 

Kaynak: (İLKHA)