Dicle Elektrik, Türkiye Elektrik Kurumu (TEDAŞ) tarafından yapılacak olan genel aydınlatma denetimi kapsamında, dağıtım bölgesindeki altı ilde önemli bir uygulama başlattı.

3 Haziran Pazartesi günü başlayan ve 12 Haziran Çarşamba gününe kadar sürecek olan denetimler sırasında, cadde, sokak, park ve bahçelerde bulunan aydınlatma şebekeleri gündüz saatlerinde de devrede olacak.

 

"Armatürler gündüz de açık olabilir"

Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Sistemi Kuruluyor Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Sistemi Kuruluyor

Dicle Elektrik tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında denetlendiğine işaret edilerek, şöyle söylendi:

"Dağıtım bölgemizi oluşturan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt genelindeki aydınlatma şebekelerinde TEDAŞ görevlileri tarafından 3 Haziran Pazartesi günü yapılmaya başlanan genel aydınlatma denetimi, 12 Haziran Çarşamba günü sona erecektir. Söz konusu denetim süresince cadde, sokak, park ve bahçelerde bulunan aydınlatma şebekeleri teyit ölçümü yapılabilmesi için gece olduğu gibi gündüz de devreye alınacağından, aydınlatma armatürleri denetim yapılan yerlerde zaman zaman gün içerisinde de açık tutulacaktır. Denetim tamamlandıktan sonra söz konusu il ve ilçelerdeki aydınlatma şebekelerinde normal çalışma düzenine dönülecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: (İLKHA)