20 Bin Sözleşmeli Öğretmen İçin Başvuru Süreci Başlıyor 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen İçin Başvuru Süreci Başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitimdeki yenilikçi adımı olarak, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından zenginleştirilmiş kitap çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformu, bu yenilikçi eğitim materyallerini öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunuyor.

Zenginleştirilmiş Kitapların Özellikleri ve Erişimi İlköğretim 1’den 8’inci sınıflara kadar olan öğrenciler için 15 farklı dersten toplam 56 zenginleştirilmiş kitap, EBA üzerinden erişime açıldı. Bu kitaplar, etkileşimli tahtalarla uyumlu ve öğrencilerin ders çalışma deneyimlerini zenginleştirecek şekilde tasarlandı.

Eğitsel İçeriklerle Zenginleştirme Zenginleştirilmiş kitaplar, video, ses, görsel, soru ve sınav gibi çeşitli eğitsel içeriklerle donatıldı. Öğretmenler, bu kitaplar üzerinden öğrencilere doğrudan geri bildirimde bulunabilecek bir mesaj alanına da sahip.

Dijital Teknolojinin Eğitimdeki Rolü Bu çalışma, ders kitaplarının sınıf içi ve dışında dijital içeriklerle bütünleşmesini sağlayarak, eğitimde dijital teknolojinin rolünü güçlendiriyor ve öğrenme deneyimini zenginleştiriyor.

Zenginleştirilmiş kitap çalışmalarının yıl boyunca devam etmesi planlanıyor, bu sayede eğitimde fırsat eşitliği ve erişilebilirlik ön plana çıkıyor. Eğitimde dijital dönüşüm, öğrenci ve öğretmenler için yeni kapılar aralıyor.

Kaynak: (İLKHA)