Gelir İdaresi Başkanlığı, 2 Bin Uzman Yardımcısı Alım Başvurularında Son Gün Gelir İdaresi Başkanlığı, 2 Bin Uzman Yardımcısı Alım Başvurularında Son Gün

Sosyal medyanın fenomen isimleri olan Dilan Polat ile Engin Polat çifti hakkında başlayan soruşturma gözaltına, yapılan gözaltı ise tutuklu yargılamayı beraberinde getirmişti. Güzellik merkezi sahibi olan Dilan Polat ile iş insanı olarak kendini tanımlayan Engin Polat’ın şirketlerine kayyum atanmasına karar verirken; sosyal medya fenomenlerini de deyim yerindeyse korku sardı. Son olarak bir fenomen ile ilgili olarak ortaya atılan iddia, kafaları yeniden karıştırdı.

Birçok güzellik merkezi sahibi fenomen ismi markaj altına halan haber dünyası ve maliyenin ardından sosyal medyanın ünlü isimleri de gönderilerini tek tek silmeye başladı. Son olarak Gazeteci Murat Ağırel, fenomen Selin Ciğerci’nin şimdilerde tahmini 450 milyon TL kazandığı güzellik sektörüne 40 bin TL’lik bir kredi ile girdiğini iddia etmiş ve durumu şüpheli bulduğunu belirtmişti. Bu kez iddia Kanal D Ana Haber’den geldi. İddiaların odağındaki isim ise herkesi şaşırttı. İşte ayrıntılar…

GÜZELLİK MERKEZİ SAHİBİ FENOMENLER MERCEK ALTINDA

6e2d232fd68a28a583f6e0d4f3c7e28a

Dar gelirli bir aileden birden lüks yaşayan bir aileye dönüşmesiyle dikkat çeken Dilan ile Engin Polat çiftinin ardından fenomenleri ve güzellik sektörünü markaj altına alan gazeteciler, aslında pek çok ismin aynı şekilde yükseldiğine dikkat çekmeye başladı. Konuyla ilgili son iddia ise Kanal D Ana Haber’den geldi. Kanal D Ana Haber’de yer alan habere göre; Tayyar Öz ve Özlem Lina Öz (Tayyargiller) çifti ile ‘Şulemsi’ takma adlı Şule Kayatürk adlı fenomenlerin güzellik merkezlerinde vergi müfettişleri incelemeyi çoktan başlattı. MASAK’ın devreye girip girmeyeceği henüz bilinmezken, bir iddia da sosyal medya fenomeni Nevra Bilem ile ilgili geldi.

BU KEZ İDDİALAR FENOMEN NEVRA BİLEM HAKKINDA

Sosyal medya hesabında yaklaşık 1,5 milyon kişinin takip ettiği Nevra Bilem’in sosyal medyada reklam dolandırıcılığı yaptığı iddia etti. Kanal D Ana Haber’e konuşan mağdurlardan biri fenomen isim ile ilgili olarak;  “30 bin lira bile gönderen var. Şu anda bildiğim kadar 20-25 kişi var. Bir gün yine stroysini gördüm. ‘Bedava tatil. Numaranızı bırakabilirsiniz’ dendi. Sonra ben şansımı bir deneyim dedim. Butona bastım, numaram bırakıldı. 15 gün sonra arandık. Olayın içinde bedava tatil diye bir şey yok. Sadece devre mülk satmak. Şahıs sadece parasına bakıyor. Bir firma sizinle anlaşma yapıyorsa o firmanın hesabına gitmesi lazım. Sen kardeşinin üstüne niye atıyorsun bu parayı” iddialarında bulundu. Daha sonra mobilya reklamı üzerinden de dolandırıcılık yaptığı öne sürülen Nevra Bilem, henüz konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

Kaynak: Haber Merkezi