Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Dilan ve Engin Polat çifti hakkında ciddi suçlamalar ortaya çıktı. "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "Vergi kanununa muhalefet" suçlarıyla ilgili başlatılan soruşturma sonucunda, çiftin de aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü gece saat 01.00 sıralarında gerçekleştirilen operasyonda, Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Kürşat Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve diğerleri dahil olmak üzere toplam 24 kişi gözaltına alındı. Emniyet tarafından 4 gün boyunca süren detaylı inceleme ve sorgulama işlemlerinin ardından Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin işlemleri tamamlandı.

Fırında Sütlaç Tarifi Fırında Sütlaç Tarifi

Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheliden 18'i Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Geri kalan 6 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan 18 şüpheliden 16'sı tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. İki şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ortalama 6 saat süren ifade işlemlerinin ardından Dilan Polat, duruşma salonuna girerken fenalaştı. Ancak sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Tutuklanan şüpheliler arasında yer alan Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklama talebi ortaya çıktığında, Dilan Polat'ın "Oğlum sana kim bakacak!" şeklinde bir çığlık attığı duyuldu.

(Haber Merkezi)