İşgal rejimi yetkilileri arasında, Gazze Şeridi'ndeki direnişin yol açtığı hezimet sonrasında suçlamalar ve tartışmalar yaşanıyor. İşgal rejiminin sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu, 7 Ekim'de El-Kassam Tugayları'nın başlattığı geniş kapsamlı "Aksa Tufanı" operasyonunda ortaya çıkan güvenlik zafiyetini, sözde işgal ordusu ve iç istihbarat teşkilatı Şin-Bet'e yüklemişti. Ancak daha sonra bu paylaşımını sildi.

Netanyahu, yaptığı açıklamada, "7 Ekim'de Gazze Şeridi'nden düzenlenen saldırılarla ilgili Başbakan'a bilgi verildiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu" savundu ve hiçbir uyarının kendisine ulaşmadığını iddia etti. Netanyahu, ayrıca İsrail ordusu ve Şin-Bet'in, HAMAS'ın etkisiz hale getirildiği ve sükunetin sağlandığı değerlendirmesinde bulunduğunu belirtti.

Antep fıstığı piyasasında rekabet soruşturması Antep fıstığı piyasasında rekabet soruşturması

İşgal rejimi lideri Netanyahu, sözde işgal ordusu ve istihbarat teşkilatı Şin-Bet'in, "savaşın çıktığı son ana kadar" kendisine ve hükümete sürekli olarak aynı bilgileri ilettiğini iddia etti. Ancak daha sonra Netanyahu, Telegram ve X sosyal medya platformlarından gece yayımladığı paylaşımı, sözde işgal ordusu ve istihbarat teşkilatının kendisini yanlış bilgilendirdiği yönündeki ifadeleri içerdiği gerekçesiyle kaldırdı.