Ucuz ve çok yönlü bir ürün olması sayesinde diş macunu hayatın pek çok alanında kullanılıyor. Sadece dişleri temizlemek için değil pek çok farklı sorunun çözümünde de diş macunu etkili oluyor.

Birçok kişinin bilmediği ve diş macunu kullanımı ile elde edilecek pratik çözümler ise hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Diş macunu kullanarak sivilceleri yok edebilir, ağrıları kesebilir ve yemek kokularını da ortadan kaldırabilirsiniz. Daha pek çok faydasını da saymak mümkündür.

Sağlık Bakanlığı’ndan Eski Hükümlü/TMY Statüsünde İşçi Alımı Sağlık Bakanlığı’ndan Eski Hükümlü/TMY Statüsünde İşçi Alımı

DİŞ MACUNUYLA EŞYALARI PARLATIN!

5c8c2a8d07291c1d74fa4cd4

Diş macunun ilk akla gelen kullanım alanı şüphesiz ki parlatıcı özellikleridir. Özellikle banyo, mutfak ve tuvaletlerde kararan muslukları beyazlatmak için diş macunu en pratik çözümler arasında yer alıyor. Ayrıca gümüş eşyalar ve mücevherleri de parlatmak için bu yöntem kullanılabilir.

Eşyaları ve muslukları parlatmak için kullanılacak diş macunlarının bir sünger ya da temiz bir diş fırçası ile uygulanması mümkündür. Tıpkı diş fırçalar gibi eşyaları diş macunu ile temizleyerek anında parladığını görebilirsiniz.

DİŞ MACUNUNUN SİVİLCELERE FAYDALARI

Diş macunun cilt sorunlarına karşı da mucizevi etkileri bulunuyor. Özellikle sivilcelere karşı diş macunu kullanımı son derece avantajlı bir çözüm sunuyor. Yüzünüzde sivilce çıktığında yatmadan önce çabuk kuruması için bir miktar diş macunu sürmek yeterli oluyor. Anında sivilcenin söndüğünü görebilirsiniz. Ayrıca sinek ve böcek ısırıklarına karşı da ağrıları gidermek için diş macunu sürülmesi faydalıdır.

KIYAFET LEKELERİNİ ÇIKARAN EN ETKİLİ YÖNTEM

Diş macunu ayrıca kıyafetlerde oluşan lekeleri de çıkarmaya yardımcıdır. Giysilerdeki lekelere diş macunu sürdükten sonra birkaç dakika bekleyerek ve ovalayarak makinede yıkayın. Çıkmayan lekelerin bu yöntem ile çıktığını göreceksiniz.

YEMEK KOKULARINI GİDERİYOR

Yemek kapları, kavanoz ya da bardaklara sinen kötü yemek kokularının giderilmesinde de diş macunu etkilidir. Diş macunu ile bu kapları yıkayarak kısa sürede kokuların çıktığını ve ürünlerin parladığını görebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi