Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Eli Cohen'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik asılsız iftiralarına karşı sert bir açıklama yaptı. Açıklamada, İsrailli yetkililerin Filistin halkına karşı işlediği "zulüm ve katliamlarla" tarihin kara sayfalarına geçtiği belirtildi.

"Gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olan Netanyahu'nun ve Cohen'in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir." ifadelerinin yer aldığı açıklamada, İsrailli yetkililerin, dünya kamuoyunun gözü önünde hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları öldürerek işledikleri suçları örtbas edemeyecekleri ve dikkatleri başka yöne çekemeyecekleri kaydedildi.

Ayrıca, "Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlık suçlarının azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacaktır. Türkiye, Gazze'deki katliama karşı çıkmayı ve Filistin halkının haklı davasını desteklemeyi sürdürecektir." şeklinde vurgu yapılarak, uluslararası topluma da çağrıda bulunuldu.

Sahte Sağlık Raporu Düzenleyen Çeteye Operasyon Sahte Sağlık Raporu Düzenleyen Çeteye Operasyon
Kaynak: (İLKHA)