112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları Kapatılacak iddialarını yalanladı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları Kapatılacak iddialarını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İstanbul İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen İsrail'i protesto gösterisinin ardından yaşanan olaylara dair açıklama yaptı.

Açıklamada, gösterinin yapıldığı sırada gerekli izinlerin alındığı ve tüm güvenlik önlemlerinin alındığı vurgulandı. Protesto süresince herhangi bir müdahalenin olmadığı belirtilirken, gösterinin ardından devlet büyüklerine hakaret eden bir grup tespit edildiği ifade edildi.

Olay sırasında 43 kişinin yakalandığı, bunlardan 38'inin kimlik kontrolünden sonra serbest bırakıldığı, 5 kişinin ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada ayrıca, gözaltılar sırasında kaydedilen ve kamuoyuna yansıyan görüntülerle ilgili 2 emniyet görevlisinin açığa alındığı ve mülkiye müfettişi görevlendirildiği bilgisi paylaşıldı.

Bu adımların, olaylarla ilgili detaylı bir soruşturmanın yapılması ve hukuki sürecin işletilmesi amacıyla atıldığı belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı