Bu 6 besini tüketenin estetiğe ihtiyacı olmayacak... Cildiniz Ay gibi parlayacak! Cilt uzmanları önerdi Bu 6 besini tüketenin estetiğe ihtiyacı olmayacak... Cildiniz Ay gibi parlayacak! Cilt uzmanları önerdi

Yurt genelinde havalar soğumaya başladı. Serinleyen havalar ile birlikte kış mevsimi de yavaş yavaş geldiğini hissettirdi. Bilindiği üzere soğuk kış dönemlerinde hastalıklar daha yaygın hale geliyor. Özellikle soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi enfeksiyonlar insanların günlük hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor ve sağlığa zarar veriyor. Ancak bu tür hastalıklara karşı doğal beslenme yöntemleri ve gıdalar ile önlem almak mümkün.

Sarımsak, doğal antibiyotik olarak biliniyor ve tarih boyunca alternatif ve doğal tıp alanlarında kullanıldı. Ancak sarımsağın hangi formlarda tüketildiği de etkilerinin değişmesine neden olabilir. Sarımsağı yutarak tüketmek, faydasını ciddi oranda artırır. Her ne kadar sarımsak tüketmek için ilginç bir yöntem gibi görünse de yutarak tüketmek, sarımsağın faydalarını 10 katına çıkarabilir. İşte sarımsak yutmanın insan sağlığına faydaları ve detaylar…

SARIMSAĞI ÇİĞ YUTMAK ETKİLERİNİ KAT KAT ARTIRIYOR!

650x344-sarimsak-yutmanin-faydalari-nelerdir-1552309500580

Sarımsak, doğal antibiyotik olarak kabul gören, sağlığa birçok fayda sunan en şifalı gıdalardan biridir. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunan sarımsak, birçok hastalığın önlenmesinde rol oynar. Kalp sağlığına faydaları ile öne çıkan sarımsak, direkt yutularak tüketildiğinde mucizevi etkiler ile daha fazla fayda sağlayabilir. İsterseniz gece uyumadan, isterseniz sabah uyandığınızda aç karnına sarımsak yutabilirsiniz.

ÇİĞ SARIMSAĞIN SAĞLIĞA FAYDALARI

Sarımsağı çiğ olarak yutmak, faydalarını artırabilir. Doğal antibiyotik olan çiğ sarımsak, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlar. Böylece soğuk havada görülen yaygın hastalıklara karşı vücudun direnç kazanmasına yardımcı olur.

Ayrıca doğal bir tansiyon düşürücü etkiye sahip olan sarımsak, kan şekerinin de düzenlenmesinde rol oynar. Bağırsakları da çalıştıran çiğ sarımsak, sindirim sorunlarının en aza inmesini sağlar. Ancak bu etkileri için sarımsağın, gece yatmadan önce yutularak tüketilmesi öneriliyor. Sarımsak yutmak öte yandan bronşların açılmasına da yardımcı olur. Böylece kişiler rahat nefes alabilir.

Kaynak: Haber Merkezi