Doğu Anadolu Bölgesi'nde Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, Muş, Bitlis, Ağrı çevreleri ve Van'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış ve kar beklendiği duyuruldu. Halkın dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması gerekiyor.

Gece saatlerinden itibaren başlaması beklenen yağışların Muş, Bitlis, Ağrı çevreleri ve Van'ın kuzey kesimlerinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Bu bölgelerde yoğun yağış miktarının 21-50 kg/m2 aralığında olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yağışların genellikle yağmur şeklinde gerçekleşeceği ancak 2 bin 500 metre üzeri rakımlarda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olabileceği belirtildi.

Kuvvetli yağışın yol açabileceği sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. Yetkililer, sürücülerin hızlarını düşürmeleri, su birikintilerine dikkat etmeleri, sel ve taşkın bölgelerinden uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

THY 18 Seferini İptal Etti THY 18 Seferini İptal Etti

(İLKHA)