Ankara’dan Kars’a giden, Agatha Christie’nin romanı ile dünya genelinde büyük bir şöhret kazanan Doğu Ekspresi seferlerinin turistik versiyonu, dünyanın her noktasından yolcuları bu coğrafyadaki dünya ile tanıştırıyor. Hafızalardan silinmeyecek, bir ömür unutulmayacak bir tatil olanağı sağlayan tren, yolculara el değmemiş manzaralar, bozulmamış tabiatta bulunma ve yeni bir kültürle tanışma fırsatı tanıyor.

2019 yılında TCDD Doğu Ekspresini “Turistik Doğu Ekspresi” ve “Doğu Ekspresi Anahat Treni” olmak üzere ikiye ayırdı. Söz konusu ayrım, Doğu Ekspresine duyulan ilgi ve talebin son yıllarda hızla artması ile yapıldı. TCDD, seferleri ikiye ayırarak bir çözüm buldu. Turistik Doğu Ekspresi, daha çok turizm amaçlı seyahat imkanı sağlarken, Doğu Ekspresi Anahat Treni ise normal seferlerine devam ediyor. Peki Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

7-wdaj

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, yaptığı açıklamada biletlerin bugün satışa çıkarılacağını duyurdu ve açıklama ile birlikte Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları da merak konusu oldu. Ankara - Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, yerli ve yabancı, her yaştan yolculara keyifli ve konforlu bir seyahat imkanı sağlıyor. Bakan Uraloğlu, 2023-2024 yılı sezonuyla seferlerin tamamlandığını duyurdu.

Turistik Doğu Ekspresi trenlerinde 2023-2024 sezonu, Ankara’dan 11 Aralık 2023 ve 8 Mart 2024 tarihleri arasında Pazartesi, Çarşamba, Cuma günlerinde; Kars’tan 13 Aralık 2023 ile 10 Mart 2024 tarihleri arasında Çarşamba, Cuma ve Pazar günlerinde seferler yapılacak. 42’si Ankara’dan Kars’a, 42’si Kars’tan Ankara’ya olmak üzere toplamda 84 sefer düzenlenecek.

SGK’dan Adı ve Soyadı Değişenlere Uyarı SGK’dan Adı ve Soyadı Değişenlere Uyarı

BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Turistik Doğu Ekspresi seferlerinde yataklı oda fiyatları dönemsel olarak değişiyor. Düşük dönem oda ücreti 6.000 TL, normal dönem oda ücreti 8.000 TL, yüksek dönem oda ücreti 12.500 TL olarak uygulanacak. Bir odada en fazla 2 kişi seyahat edebiliyor ve ek olarak 0-6 yaş arasında en fazla 2 çocuğun ücretsiz seyahat hakkı bulunuyor. TCDD resmi sitesinde bilet fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgiler yer alıyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)