Sınavın Kapsamı ve Uygulaması Sınav, resmî ve özel eğitim kurumlarının 5’ten 8’inci sınıfa kadar olan öğrencileri ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı ve 9’dan 11’inci sınıfa kadar olan öğrencileri için gerçekleştirildi. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın belirlediği kazanımlar doğrultusunda uygulanan sınavda, öğrencilere dörder seçenekli sorular yöneltildi.

Sınav Süreleri ve Soru Sayıları İlköğretim öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencileri için 80 soruluk bir test uygulanırken, bu öğrencilere 100 dakika süre verildi. Ortaöğretim öğrencileri ise 100 soruluk bir testle karşı karşıya kaldı ve bu sınav için 120 dakika süre tanındı.

KPSS Ön Lisans Başvuruları Başladı KPSS Ön Lisans Başvuruları Başladı

Pandemi Sonrası Yeni Düzen Koronavirüs salgını nedeniyle daha önce eylül ayında yapılan bursluluk sınavları, bu yıl eğitim öğretim yılı bitmeden ve yaz tatili öncesinde gerçekleştirildi. Bu değişiklik, öğrencilerin güncel bilgileriyle sınava girmelerini sağlamak amacıyla yapıldı.

Bu sınav, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir fırsat sunuyor ve onların akademik başarılarını destekleyerek geleceklerine yatırım yapılmasını sağlıyor.

Kaynak: (İLKHA)