YÖKDİL sınavına girecek adaylara son uyarılar YÖKDİL sınavına girecek adaylara son uyarılar

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, temel eğitimin, bireyin yaşam yolculuğunda mutlu olabilmesi, toplumsal kalkınmaya katkıda bulunabilmesi, iyi bir vatandaş olabilmesi için gerekli donanımı kazanmaya ilk adımların atıldığı öğrenim basamağı olduğunu vurguladı.

Bakan Tekin, “Temel eğitim, bireyin yaşam yolculuğunda mutlu olabilmesi, toplumsal kalkınmaya katkıda bulunabilmesi, iyi bir vatandaş olabilmesi için gerekli donanımı kazanmaya ilk adımların atıldığı öğrenim basamağıdır.” dedi.

Eğitimde İyi Uygulamaların Görünürlüğü Artacak

Bakanlık olarak eğitimde iyi uygulamaların daha görünür hale gelmesi, kurumlar arası iletişimin güçlenmesi ve etkileşimin artması için “Temel Eğitimde İyi Örnekler” dijital platformunu hazırladıklarını belirten Bakan Tekin, “Platformun hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, eğitime gönül veren tüm vatandaşlarımızı çocuklarımızın farklı alanlardaki etkinlikleriyle dolu olan bu platformu ziyaret etmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Platformda Neler Var?

“Temel Eğitimde İyi Örnekler” dijital platformu, eğitim camiasına ve ilgili paydaşlara, başarılı eğitim uygulamalarını paylaşma ve bu örnekler üzerinden etkileşimde bulunma fırsatı sunuyor.

Platformda, temel eğitim kurumlarında gerçekleştirilen iyi uygulamaların tanıtıldığı videolar, fotoğraflar, sunumlar, dokümanlar ve diğer materyaller yer alıyor.

Kaynak: (İLKHA)