Özel Güvenlik 106. Temel Eğitim ve 82. Yenileme Eğitim Sınav tarihi, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından duyuruldu. 2023 yılında toplamda 5 kez uygulanacak olan söz konusu sınavın takvimine göre ilk 4 sınav yapıldı ve bu sınav, yılın son sınavı olarak kabul ediliyor. Özel Güvenlik Görevlisi sınavına katılmak isteyen adaylar, ÖGG sınav tarihini araştırıyor. ÖGG 2023 sınavı ne zaman yapılacak?

Her yıl EGM tarafından düzenlenmekte olan Özel Güvenlik Görevlisi sınavlarının 2023 yılında 5 kez uygulanacağı duyuruldu. Söz konusu sınav takvimine göre bu sınavların son aşamasına gelindi. Bu kapsamda Özel Güvenlik 106. Temel Eğitim ve 82. Yenileme Eğitimi Sınavı için çalışmalar da başladı. ÖGG sınavına girecek olan binlerce aday, sınav tarihini merak ediyor. ÖGG sınavı Kasım ayında mı yapılacak? İşte detaylar…

SINAV TARİHİ BELLİ OLDU

616c0ec44e3fe10f6838e43d

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Özel Güvenlik 106. Temel Eğitim Sınavı Aralık ayında yapılacak. Öte yandan benzer şekilde 82. Yenileme Eğitimi sınavları da 106. Temel Eğitim Sınavı ile aynı tarihte organize edilecek. Yapılan duyuruya göre söz konusu sınavlar 17 Aralık 2023 tarihinde yapılacak.

ADAYLAR KAÇ PUAN İLE BAŞARILI SAYILIYOR?

Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavda başarılı kabul edilmeleri için yeterli puanı alması gerekiyor. Bu kapsamda adayların yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınavlardan toplamda en az 50 puan, bu pu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puanı toplamının ortalamasının da en az 60 puan olması gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merhum Lütfi Doğan İçin Taziye Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merhum Lütfi Doğan İçin Taziye Mesajı

Bir diğer yandan silahsız güvenlik temel eğitim sertifikası olan adayların, silahsız yenileme eğitimi ile birlikte silah farkı eğitimi de alarak, özel güvenlik yenileme sınavına silahlı sınav türünden katılıp başarılı sayılmaları için yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50 ve ortalama puanlarının da en az 60 olması gerekiyor. Bu puanların sağlanamaması durumunda adaylar silahsız olarak değerlendirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi