İçişleri Bakanlığı'nın aldığı yeni düzenleme uygulamaya geçiyor. Yeni düzenleme ile sürücüler artık TC kimlik kartları ile ehliyetlerini tek kartta birleştirebilecekler. Bu işlemi yapmak isteyen sürücülerin işlemleri için Nüfus Müdürlüklerinden randevu alması gerekiyor. Yeni kimlik ve ehliyet kartına sahip sürücüler bu işlem için her hangi bir ücret ödemeyecek, sadece yeni ehliyet almak isteyenler 15 TL ücret ödeyecekler.

Hem kimlik hem de ehliyeti eski olanların, önce yeni kimlik başvurusu yapması gerekiyor. Kimlik ve ehliyetleri yenilendikten sonra ya da işlem sırasında belirtmeleri gerekiyor.

Yeni sistemde, sürücü belgesi bilgileri kimlik kartlarına entegre edilecek. Randevu alınarak yapılan işlemde, mevcut ehliyetler TC kimlik kartına yükleniyor. Kimlik ve ehliyet tek kartta birleştiğinde, kart sahipleri ehliyetsiz araç kullanabiliyor. Eski tip kimlik ve ehliyet sahiplerinin ise öncelikle yeni kimlik başvurusunda bulunmaları gerekiyor. İşlemler Nüfus Müdürlüklerinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor, yalnızca yeni ehliyet almak isteyenler 15 TL ücret ödeyecek.

75 İlde Düzenlenen "Mercek-21" Operasyonlarında 1564 Silah Ele Geçirildi 75 İlde Düzenlenen "Mercek-21" Operasyonlarında 1564 Silah Ele Geçirildi

Kaynak: internet

Muhabir: Kübra TOPAL