Bakan Şimşek'ten Ekonomik Büyüme Değerlendirmesi Bakan Şimşek'ten Ekonomik Büyüme Değerlendirmesi

Dolar kurunda gözlenen artış diğer kurlarını ve altın fiyatlarını da etkilerken bu süreçte önünü daha net bir şekilde görmek isteyen yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar uzman yorumlarına sığındı. Güncel olarak takip edilen uzmanlar arasında öne çıkan isimlerden biri de Ekonomist Selçuk geçer oldu. Genel olarak dolar kuruna ilişkin değerlendirmeleri ile dikkat çeken hatta bu sebep ile ‘Dolar kahini’ olarak nitelendirilen Geçer, son olarak altın piyasası ile ilgili de konuştu.

Ons altının güncel seviyeleri üzerinden birtakım değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, Türkiye’de ucuza altın alma döneminin şu an için kapanmış olduğunu ifade etti. Ons altının bin 900 dolar seviyesine yükselmiş olduğu ortamda altın alımının mantıklı olmadığını ifade eden Ekonomist Geçer, uyarıları ile dikkat çekti.

“BİR YIL BOYUNCA İNMEYECEK”

178888

Ons altına ve dolayısı ile de diğer altın türlerine dair birtakım değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, tespitleri ile dikkat çekti. Ons altının şu an çok geniş bir bant aralığında olduğunu ifade eden Geçer, bu süreçte sakin kalınması gerektiğini belirtti. Bekleyenlerin belki dip fiyattan alım yapma imkanı bulamayacaklarını ifade eden Geçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “1800’den değil de 1900 dolardan almış olacağız. Bu kayıp da çok önemli olmayacak. Etrafımızda olan bitene dönüp bir baktığımızda boğa sezonunun geldiğine ikna olacağız. Dolayısı ile 1900 hatta 2000 dolardan dahi giriş yapsak, çok büyük bir kazanç sağlamayacağımız kesin.”

Altın fiyatlarının 1 yıl boyunca yükseleceğini ve inmeyeceğini ifade eden Geçer, bu sebep ile de altın yatırımlarının uzun vadeli olarak düşünülerek yapılması gerektiğini vurguladı. 2025 yılını işaret eden Geçer, o zamana kadar altın birikimlerine dokunulmaması gerektiğini belirtti.

“ALTIN FİYATLARI TETİKLENEBİLİR”

Dünya genelinde kriz riskinin gün be gün artığını ifade eden Geçer hem Orta Doğu’da hem de Pasifik tarafında işlerin kızışabileceğini belirtti. ‘Yeni ve çok büyük bir krizin eşiğindeyiz diyen Geçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yakın gelecekte görkemli jeopolitik riskler kapımızda olacak ve bunların yaşanması altın fiyatlarını tarihi seviyelere çekecek.”

Kaynak: Haber Merkezi