El-Kassam Tugayları, işgal altındaki Tel Aviv'e yönelik gerçekleştirdiği füze saldırılarının ardından Ben Gurion Uluslararası Havalimanı'nın uçuşlara kapatıldığını açıkladı. İşgalci rejimin sözde haber kaynaklarından gelen bilgilere göre, füze saldırıları sonucunda güvenlik önlemleri kapsamında havalimanının faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

HAMAS'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Tel Aviv, Gosh Dan, Sderot ve Muflasim gibi bölgelere füze saldırıları gerçekleştirirken, Tel Aviv'de şiddetli patlamalar yaşandı.

Ben Gurion Havalimanı, İsrail'in uluslararası hava trafiği için önemli bir nokta olarak biliniyor ve dünyanın çeşitli bölgelerine seferler düzenleniyor. Geçici olarak kapatılması, güvenlik kaygıları nedeniyle alınan bir tedbir olarak açıklanmış durumda.

BMGK, Gazze'de Ateşkes İçin Toplanıyor BMGK, Gazze'de Ateşkes İçin Toplanıyor

El-Kassam Tugayları'nın füze saldırısı sonrası Ben Gurion Havalimanı'nın uçuşlara kapatılması, işgalcilerin saldırgan politikalarına karşı Filistin direnişinin etkisini gösteren bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

(İLKHA)