Kurban Bayramı Tatilinde Trafik Kazalarında 49 Kişi Hayatını Kaybetti Kurban Bayramı Tatilinde Trafik Kazalarında 49 Kişi Hayatını Kaybetti

Sosyal medya platformu X'in sahibi ve Tesla, SpaceX gibi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, HAMAS'ın Gazze Şeridi'ni ziyaret etme davetine yanıt verdi. HAMAS yöneticilerinden Usame Hamdan'ın yaptığı çağrıya cevap olarak Musk, bölgedeki tehlikeli durumu gerekçe göstererek ziyaret talebini reddetti.

Musk, işgal rejiminin saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için Gazze Şeridi'ni ziyaret etme davetine olumsuz yanıt verdi. İşgal altındaki Tel Aviv'i ziyaret etmiş olan Musk, HAMAS'ın saldırdığı iddia edilen Kibbutz'u da gezmek için zaman ayırmıştı.

HAMAS yöneticisi Hamdan, Gazze'deki katliam ve yıkımların boyutlarını objektif bir şekilde görmesi için Musk'ı Gazze'yi ziyaret etmeye davet etti. Ancak Musk, sosyal medya platformu X üzerinde yaptığı bir yorumda, "Şu anda burası (Gazze) biraz tehlikeli görünüyor. Uzun vadeli müreffeh bir Gazze, tüm taraflar için iyi olur." şeklinde ifadeler kullanarak ziyaret talebini reddetti.

Kaynak: (İLKHA)