BBC'nin haberine göre, Musk'ın avukatları tarafından sunulan dilekçede, aylar süren davanın herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin düşürülmesi talep edildi.

ESA'nın Ariane 6 Roketi Uzaya İlk Yolculuğunu Gerçekleştirdi ESA'nın Ariane 6 Roketi Uzaya İlk Yolculuğunu Gerçekleştirdi

Musk'un avukatları tarafından sunulan bir dilekçede, bir ay süren davanın tartışmalı bir konu olarak reddedilmesi istendi.

Elon Musk, 2018'de yönetim kurulundan istifa ettiği OpenAI'ın kurucu anlaşmasına ve kuruluş misyonuna aykırı hareket ettiğini iddia ederek, şubatta dava açmıştı. Dava dilekçesinde, OpenAI'nın dünyanın en büyük teknoloji şirketi Microsoft'un yan kuruluşu haline getirildiği ve yapay zekayı insanlığın yararından ziyade Microsoft'un karını maksimize etmek için geliştirdiği iddiaları yer alıyordu.

OpenAI ise Musk'ın iddialarını reddetmiş, Musk'ın geçmişte şirket üzerinde tam kontrol sahibi olma ve şirketi Tesla ile birleştirme girişiminde bulunduğunu savunmuştu. 


Öte yandan Musk, OpenAI işletim sistemine bağlanırken güvenlik ihlaline neden olduğu için Apple cihazlarını şirketlerinden yasaklayacağını duyurmmuştu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı