Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, yeni yapay zeka şirketi xAI'ın ilk teknolojisini seçilmiş bir grup için piyasaya süreceğini duyurdu. Musk, xAI'ın mevcut yapay zeka teknolojileri arasında en iyisi olduğunu belirtti.

xAI'nın amacının "evrenin gerçek doğasını anlamak" olduğu açıklanan internet sitesinde, şirketin yapay zeka alanında önde gelen isimlerden oluşan bir ekip tarafından yönetildiği ve önemli yenilikler ve buluşlara katkıda bulunduğu ifade edildi. Ekip üyelerinin daha önce DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Tesla ve Toronto Üniversitesi gibi kuruluşlarda çalıştığı belirtildi.

Akıllı telefon devi Xiaomi’nin elektrikli otomobili görücüye çıkıyor! 700 km menzille gelecek! Akıllı telefon devi Xiaomi’nin elektrikli otomobili görücüye çıkıyor! 700 km menzille gelecek!

Musk, yapay zeka aracı "Grok"tan ilk görüntüleri paylaşarak, ChatGPT'ye göre daha mizahi bir dil kullanacağını ve daha iyi cevaplar sunacağını söyledi. Grok, erken beta sürecinden çıktıktan sonra tüm X Premium+ abonelerine sunulacak.

(Haber Merkezi)