Ekim ayında ek zam alacaklarını tahmin eden emekliler haftalar boyunca müjdeli haberin verilmesini beklerlerken büyük bir hayal kırıklığı yaşamış ve ek zam almayacaklarını öğrenmişledir. Maaş artışı hayalleri Ocak 2024 tarihine ertelenen emekliler için Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıldönümü için özel olarak 5 bin TL’lik ikramiye ödemesinin yapılacağını belirten yetkililer, geçtiğimiz hafta bu konu ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel tek seferliğe mahsus olacak şekilde 5 bin TL’lik ikramiye ödemesi alacakları duyurulan emekliler, geçtiğimiz günlerde ilgili ödemelerini hesaplarından çekmeye başladı. Tarih açıklamasında bulunan yetkililer emekliler tarafından yakından takip edilirlerken son olarak esas maaş ödemelerine yönelik sorgulamalar da hız kazandı. Kasım ayı emekli maaşlarının ne zaman yatırılacağı merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı milyonları ilgilendiren ödeme takviminin ayrıntılarını paylaştı.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ HESAPLARA GEÇTİ

emekli-maasi-ve-bayram-ikramiyesinde-odeme-tarihi-belli-oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekim ayı Kabine Toplantısı çıkışında müjdelenmiş olan 5 bin TL’lik emekli ikramiyesi, geçtiğimiz günlerde hesaplara aktarılmaya başlandı. Yalnızca çalışmayan emeklileri kapsayan Cumhuriyet ikramiyesi ödemeleri ayın 11’i itibari ile SSK’lıların hesaplarına aktarıldı. 11- 13 Kasım tarihleri arasında SSK’lılar için ödemelerin tamamlanmış olduğunu belirten yetkililer, 14 Kasım Salı günü de Bağ- KUR mensuplarına ilgili ödemenin yapılmış olduğunu bildirdi.

KASIM AYI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATIRILACAK?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan "Enflasyon" Değerlendirmesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan "Enflasyon" Değerlendirmesi

5 bin TL’lik emekli ikramiyesi ödemelerinin tamamlanmasının ardından bu kez de gözler kasım ayı maaş ödemelerine çevrildi. Maaşlarını ne zaman alacaklarını merak eden emeklilere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan müjdeli haber geldi.

Bakanlıktan alınmış olan güncel bilgilere göre emekli maaşı ödemeleri her ay olduğu gibi bu ay da tahsis numaralarının son rakamlarına bağlı olarak farklı tarihlerde yatırılacak. SSK emeklilerinin ödemeleri 17’si itibari ile yapılacak, Bağ- KUR’lular ise ödemelerini ayın 25’i itibari ile hesaplarında görüntülemeye başlayacak.

Kaynak: (Haber Merkezi)