Temmuz 2023 döneminde enflasyona ve refah payına bağlı olarak toplamda yüzde 25 oranında maaş zammı alan emekliler, o dönem memurlar için açıklanmış olan 8 bin 77 TL’lik seyyanen zammın kendileri için de geçerli olması gerektiğini savundu. Ancak yetkililer emekliler için verdikleri kararlardan dönmedi ve yeni yıla kadar en düşük maaşın 7 bin 500 TL, zam oranının ise yüzde 25 olarak uygulanacağını belirtti.

Bekledikleri maaş artışını alamadıkları için ağırlaşan gündelik hayat şartlarına karşı dirençlerini adeta kaybeden emekliler, son dönemlerde karşılıksız ödeme alabilecekleri destek noktalarını daha da yakından araştırmaya başladı. Bu noktada öne çıkan ödeme hizmetlerinden biri de promosyon kampanyaları oldu. Kasım ayına girilmesi ile birlikte pek çok banka tarafından güncellenen promosyon tutarları, tek tek açıklandı. Peki, hangi banka, ne kadar ödeme yapıyor? En yüksek promosyonu hangi banka ödüyor? İşte detaylar…

REKOR YİNE ING BANK’TA

Türkiye Finans Katılım Bankası emeklilere para dağıtıyor! 7500 TL’lik promosyona ek 2500 TL’lik hediye tanımlanacak Türkiye Finans Katılım Bankası emeklilere para dağıtıyor! 7500 TL’lik promosyona ek 2500 TL’lik hediye tanımlanacak

SGK maaş ödemeleri protokolü kapsamında alt limiti 3 bin TL olarak belirlenmiş olan emekli promosyonunu kendi stratejileri doğrultusunda geliştiren ING Bank, son olarak kasım ayı kampanyası ile gündeme geldi. Maaş hesabını 30 Kasım 2023 tarihine kadar banka bünyesine taşıyan ve ilgili hesabın 3 yıl boyunca bankada kalacağını taahhüt eden tüm emeklilere maaş tutarları doğrultusunda promosyon ödemesi yapacağını belirten ING Bank, alt limiti 5 bin 100 TL, üst limiti ise 8 bin 500 TL olarak belirledi.

Promosyon ödemesinin yanı sıra fatura ödeme desteği de vereceğini belirten ING Bank, ek ödeme tutarını cebine koyan yeni müşteriler tarafında verilen her otomatik fatura ödeme talimatına bin TL, toplamda ise 4 bin TL tutarında ilave para ödemesinin tanımlanacağını bildirdi.

HANGİ BANKA NE KADAR PROMOSYON ÖDÜYOR KASIM 2023?

3536657_050daa3555c9f88efe6c8c873c26fd06_640x640

Bankaların kasım ayı için belirlemiş oldukları üst promosyon limitleri ve hediye TL tutarları şu şekilde:

- Akbank: 10 bin TL’lik nakit promosyona ek 2 bin TL’lik chip para hediyesi.

- Denizbank: 5 bin TL’lik promosyon.

- Halkbank: 5 bin TL’lik promosyon.

- Vakıfbank: 5 bin TL’lik promosyon.

- Ziraat Bankası: 5 bin TL’lik promosyon.

- QNB Finansbank: 8 bin TL’lik promosyona ek market ve eczane harcamalarına bin 200 TL’lik indirim.

- Türkiye İş Bankası: 7 bin 500 TL’lik promosyon.

- Yapı Kredi Bankası: 7 bin 500 TL’lik promosyona ek 500 TL’lik otomatik fatura ödeme talimatı hediyesi+ bin TL’lik kredi kartı harcaması ödülü.

- Albaraka Türk Katılım Bankası: 6 bin 500 TL’ye ek 500 TL’lik otomatik fatura ödeme talimatı hediyesi+ 3 bin TL’lik emekli referans ödülü.

Kaynak: Haber Merkezi