Bir süredir etkili olan zorlu ekonomik şartlar günden güne daha da ağırlaşırken ekonomi uzmanlarının tedirginlik yaratan değerlendirmeleri gündemden düşmemeye başladı. Bu yılın sonlarına doğru dolar kurunda ciddi artışların gözlemlenebileceğini yanı sıra yükselişin 2024 yılında da devam edeceğini öngören uzmanlar, alım gücünün bir kez daha tehlikeye girebileceğini ileri sürdü.

Ünlü ekonomistlerin değerlendirmeleri oldukça kafa karıştırırken bu süreçte yaşanan sıkıntılar özellikle emeklilerin bütçelerini sıfırlanma noktasına getirdi. Kök ücretlerine gelen yüzde 25’lik temmuz zammından memnun olmaya, ek zam talepleri bir başka bahara ertelenen emekliler, ayın 15’ine kadar hesaplarına aktarılacak olan Cumhuriyet ikramiyesi ile yetinmek durumunda kaldı.

Emeklilerin bütçelerini toparlayabilmek ve dolayısı ile de alım güçlerini yükseltebilmek adına yeni dönemde yeni uygulamaların yürürlüğe girecek olduğunu ifade eden yetkililer milyonları umutlandırırken bankacılık sektöründen müjdeli bir haber geldi. Sektörün en deneyimlileri arasında yer alan Garanti BBVA, yalnızca emeklileri kapsayan destek ödemelerini resmen duyurdu.

GARANTİ BBVA’DAN PROMOSYON VE EK ÖDEME KAMPANYASI

18500-tl-odeme-yapilacak-emekli-ve-calisan-bu-hafta-icinde-alacak-43489-29052023222705

Bankacılık sektörünün en tanınır üyeleri arasında yer alan Garanti BBVA, kasım ayının ortasında emeklilerin yüzlerini güldüren yeni bir kampanyaya imza attı. SGK maaş ödemeleri protokolü kapsamında tüm emeklileri kapsayan yeni bir promosyon kampanyası düzenlemiş olduğunu bildiren özel banka, maaş hesabını taşıyan hak sahiplerine 7 bin 500 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapacağını ifade etti.

THY’den Bayram Yoğunluğu ve Gecikmeler Hakkında Önemli Açıklama THY’den Bayram Yoğunluğu ve Gecikmeler Hakkında Önemli Açıklama

Garanti BBVA’nın 7 bin 500 TL’lik promosyon için başvuru sürecinin devam ettiği öğrenilirken banka bir hediye ödemesinden daha bahsetti. Özel banka tarafından yapılan açıklamaya göre banka müşterisi olduktan sonra kredi kartı ile 500 TL’lik harcama yapan tüm emeklilere, promosyon harici bin TL’lik hediye para ödemesi yapılacak.

GARANTİ BBVA’DAN EMEKLİLERE KREDİ DESTEĞİ

Promosyon kampanyası ve bin TL’lik para hediyesi ile dikkatleri üzerine çeken Garanti BBVA, ayrıca emekliler için özel olarak bir kredi kampanyası düzenlemiş olduğunu da bildirdi. Banka, faizli kredi ürününün azami vade sayısını 36 ay, destek limitini ise 10 bin TL olarak açıkladı.

Kaynak: (Haber Merkezi)