Bir süredir ciddi boyutlarda hissedilen ekonomik olumsuzluklar toplumun her kesimini olduğu gibi emeklileri de doğrudan etkiledi. Temmuz ayında aldıkları maaş zammı beklentilerinin oldukça altında kalan ayrıca 7 bin 500 TL seviyesinde olan en düşük maaş tutarları da güncellenmeyen emekliler, zorlu ekonomik şartlar sebebi ile resmen köşeye sıkıştı. Büyük şehirlerde ev kiralarının dahi 10 bin TL’yi aşmış olduğu şu günlerde tek emekli maaşları ile geçinmeye çalışan milyonlarca kişi, bu süreçte özellikle bankalar tarafından hizmete sunulmuş olan destek kampanyalarını yakın takip altına aldı.

Kira, fatura, alışveriş ve daha pek çok kategori altında sıralanan giderlerini bir maaşları ile karşılayamayan emekliler bankaların kasım ayı kampanyalarını araştırmaya devam ederlerken kamu tarafından yüzleri güldüren bir haber geldi. Hali hazırda emeklilere promosyon ödemesi yapmaya devam eden Halkbank ayrıca ilgili şartları sağlayan herkese alışveriş desteğinin de verileceğini bildirdi.

HALKBANK’TA PROMOSYON HİZMETİ DEVAM EDİYOR

01-turk-lirasi-tl-lira-nakit-para

Kamu bankacılığının en güçlü isimleri arasında yer alan Halkbank, bu ay da promosyon ödemelerinin devam ettiğini bildirdi. Maaş hesabını kendi bünyesine taşıyan tüm emeklilere en az 3 bin en fazla ise 5 bin TL tutarında ödeme yapıldığını belirten kamu bankası, ilgili ödemelerin karşılıksız olduğunu vurguladı.

HALKBANK’TAN EMEKLİLERE ALIŞVERİŞ DESTEĞİ

5 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu emekli promosyonu kampanyasının yanı sıra alışveriş desteğinin de devam ettiğini belirten Halkbank, emeklileri ilgilendiren kampanyasının ayrıntılarını paylaştı. Maaş hesabını taşıyan ve ardından da Paraf kart hizmeti almaya başlayan tüm emeklilere aylık 5 bin TL’lik harcamaları karşılığında 500 TL, toplamda ise 3 bin TL tutarında Paraf Para hediyesinin verileceğini belirten banka, kampanyanın katılım gerektirdiğini vurguladı.

Bankadan edinilen bilgilere göre 3 bin TL’lik alışveriş desteğinden yararlanmak isteyen emekliler aralık ayının sonuna kadar kampanyaya katılım sağlayabilirler. Kampanya başvuruları Paraf Mobil uygulaması üzerinden yapılabileceği gibi bankanın SMS kanalı üzerinden de oluşturulabilmektedir. Bunun için bankaya kayıtlı bulunan cep telefonu numarası üzerinden KATIL yazılıp 3404’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir.

Turkcell hattı olanlar dikkat! Bugün son gün... Şanlıurfa İpragaz'da 12 kg'lık ev tüpü dip fiyatlara çekildi Turkcell hattı olanlar dikkat! Bugün son gün... Şanlıurfa İpragaz'da 12 kg'lık ev tüpü dip fiyatlara çekildi

Kaynak: Haber Merkezi