Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, NTV'de yaptığı açıklamada emeklilerin bayram ikramiyesindeki artış talebine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Işıkhan, emeklilerin toplum için önemli bir değer taşıdığını vurgulayarak, hükümetin emeklilerin refahı ve mutluluğu için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Hükümetin, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmek adına çeşitli adımlar attığını ve atmaya devam edeceğini ifade etti.

Bayram İkramiyesindeki Artış Talebi

Emeklilerin bayram ikramiyesindeki artış talebi üzerine konuşan Bakan Işıkhan, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin geçmişten bugüne kadar arttığını ve emeklilerin refahı için bu yönde adımlar attıklarını belirtti. Hükümetin emeklilerin taleplerini karşılamaya hazır olduğunu ifade eden Işıkhan, bu çerçevede çalışmalara kısa sürede başlayabileceklerini söyledi.

Toplam Fark Ödemesi 15 Milyar TL'yi Aştı

Bakan Işıkhan, bugüne kadar emeklilere toplamda 166 milyar 200 milyon lira bayram ikramiyesi ödendiğini açıkladı. Ayrıca, tüm emeklilerin aylıklarındaki artış oranını bu aydan itibaren eşitlediklerini ve toplam 13 milyon 660 bin 868 kişiye 15 milyar 845 milyon 208 bin 523 lira fark ödeneceğini bildirdi.

Kredi Kartı Düzenlemesi İçin "Kademeli Geçiş" Önerisi Kredi Kartı Düzenlemesi İçin "Kademeli Geçiş" Önerisi

Işıkhan, EYT düzenlemesi kapsamında 2 milyon vatandaşın emekli olduğunu ve bu kapsamda emekli sayısının arttığını belirtti. 950 bin kişinin tekrar çalışma hayatına döndüğünü ifade eden Bakan, sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliği açısından istihdamın artırılmasının önemine vurgu yaptı.

Kaynak: AA