Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik önemli bir müjdeyi duyurdu. Kamu bankalarının pazartesi gününden itibaren promosyon güncelleme başvurularını almaya başlayacağını belirten Bakan Işıkhan, 28 Mart tarihiyle emeklilerin promosyonlarının hesaplarına yatmasının hedeflendiğini açıkladı.

2024'ün "Emekliler Yılı" ilan edilmesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan çalışmalarla birlikte emekli promosyonlarına önemli bir artış sağlandı. Kamu bankalarında emekli aylığı promosyonlarının yaklaşık iki katına çıkarılarak 8 bin ile 12 bin lira arasında değişen miktarlarda ödeme yapılacak.

Bakan Işıkhan, kamu bankalarıyla birlikte diğer bankalarla da promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönünde çalışmaların sürdüğünü belirtti. Gelişmelerin takip edilerek, belirlendiğinde emeklilerle paylaşılacağını ifade etti. Promosyonların emekliler için önemli bir gelir kaynağı olduğunu vurgulayan Bakan Işıkhan, sürecin emeklilerin lehine sonuçlanması için titizlikle çalışacaklarını dile getirdi.

Bu gece yarısından itibaren benzine büyük indirim: İşte detaylar! Bu gece yarısından itibaren benzine büyük indirim: İşte detaylar!

Ayrıca Bakan Işıkhan, kadın istihdamının artırılmasına da büyük önem verdiklerini vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın liderliğinde başlatılan "İş-Pozitif" projesinin başarısına dikkat çekti. Kadınların iş dünyasına katılımının ülke ekonomisi ve çalışma hayatı için kritik bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı